Lilyum Nedir?

You are here:

Lilyum Nedir?

Lilyum Nedir? Lilyum çiçeği Türkiye’de yaygın olarak Zambak olarak bilinmektedir, Eski mısırdan günümüze kadar uzanmış narin bir çiçektir.

Lilyum eski yunan mitolojisinde Hera ve Zeus’un meşhur hikayesi ile ilişkilendirildiği olmuştur. Efsaneye göre Zeus, bebek Herkül’ün karısı Hera’nın sütünü içmesini istemiştir. Herkül başka bir kadından doğduğu için Hera buna karşı çıkmış bunun üzerine, Zeus, Herkül’ü uyurken Hera’nın sütünü içirmek istemiş fakat bu sırada Herkül uyanmış ve Hera’yı iterek ondan uzaklaşmıştır.

İtme sırasında Hera’nın süt damlaları yere dökülmüş, yere dökülen süt damlaları zambaklara (lilyuma) dönüşmüştür.
Zambaklar (lilyum) kültürde ve dünyanın birçok yerinde edebiyatta önemli bir çiçekli bitki grubudur. Türlerin çoğu ılıman kuzey yarım küreye özgüdür ancak yayılım alanları kuzey alttropiklere kadar uzanır. Diğer birçok bitkinin ortak adında "zambak" (ingilizce:lily) vardır.

Her Renk Lilyum'un Farklı Anlamı Vardır

Lilyum yunan mitolojisinde saflık ve doğurganlığı sembolize ederken Türkiye’de daha çok Güven Duygusunu sembolize eder.

Beyaz lilyum, saflığı doğurganlığı ve erdemi sembolize eder.

Lilyum Danışmanlık, her hal ve şartta iş ahlakından taviz vermeden iş görme edimini ERDEM’li bir şekilde yerine getirir

Pembe lilyum, refah ve bolluğu sembolize eder.

Lilyum Danışmanlık, vermiş olduğu hizmette müşterilerinin kazancını maksimum seviyeye getirerek REFAH seviyelerini arttırmak için çalışmalar yapar.

Kırmızı lilyum, tutkuyu sembolize eder.

Alman filozof Hegel’in de dediği gibi “Dünyada harika olan hiçbir şey tutku olmadan başarılmamıştır”. TUTKU, başarıya ulaşmak için işi bilmek kadar kıymetlidir. Lilyum Danışmanlık, işlerini tutku ile seven insanlar topluluğudur.

Turuncu lilyum, güven duygusunu sembolize eder.

“Müşterilerimin güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim.” (Robert Bosch) Lilyum Danışmanlık’ın paydaşları ile ilişkisi GÜVEN esaslıdır. Güven tüm prensiplerimizin en başında yer alan biricik değerimizdir.

Sarı lilyum, minnettarlığı sembolize eder.

Lilyum Danışmanlık, Başarının tek taraflı bir eylem olmadığının bilincinde olarak tüm paydaşlarına MİNNETDAR’dır.

5 renk, 5 ortak

Lilyum Danışmanlık, 5 farklı rengi sembolize eden 5 kurucu ortağımız tarafından kurulmuştur.